fbpx

KLUCZ DO SUKCESU W TAŃCU

Pasja

Taniec jest Twoją pasją, dlatego pracuj sumiennie i nieustannie aby doskonalić to, co kochasz.

zaufanie

Trener posiada wiedzę i doświadczenie zbierane od lat, zaufaj mu. Nawet jeśli na początku myślisz, że nie dasz rady. Wszystko jest możliwe, jeżeli sam w to uwierzysz. ,,Najlepsi nauczyciele to tacy, którzy powiedzą Ci, gdzie patrzeć, ale nie powiedzą Ci, co widzieć" - Alexandra K. Trenfor

uczciwość

Jeżeli chcesz rozwijać się u innych trenerów i szkoleniowców, poinformuj o tym swojego trenera prowadzącego, aby ustalić zakres i formę współpracy.

odpowiedzialność

Jeżeli masz wątpliwości co do kontynuacji zajęć tanecznych, lub jeżeli z przyczyn od Ciebie niezależnych, takich jak choroba czy znacząca kontuzja, nie możesz wziąć udziału w zawodach lub występach, niezwłocznie poinformuj o tym swojego trenera. Pamiętaj, że nie odpowiadasz tylko za siebie, lecz również za cała grupę, która ciężko pracuje na wspólny sukces.

zachowanie

Twoje zachowanie przed i po występnie również jest oceniane, przez innych zawodników, trenerów, sędziów, rodziców. Co prawda nie wpływa to na wyniki zawodów, ale na to jak postrzegają Ciebie inni jako kompletnego zawodnika. Pamiętaj, że tancerzem/tancerką jesteś przez cały czas nie tylko przez kilka minut na scenie. Jeżeli chcesz zostać Mistrzem, bądź wzorem dla innych.

cele

Pamiętaj, że najważniejsze nie są wyniki, a ciągły rozwój, przekraczanie swoich granic i pogłębianie swojej wiedzy o tańcu. "Taniec jest najwznioślejszą, najbardziej wzruszającą, najpiękniejszą ze wszystkich sztuk, bo nie jest tylko prostą interpretacją czy wyobrażeniem życia; jest samym życiem."

ciężka praca

Talent to tylko 10% sukcesu, reszta to ciężka praca i radość z tego, co się robi. Aby odnieść prawdziwy sukces, z zaangażowaniem realizuj swoje treningi, poprawiaj technikę i siłę fizyczną, ale szczególnie pamiętaj o pracy nad wyrazem artystycznym i przekazywaniem emocji. ,,Trzeba być atletą żeby tańczyć, ale artystą żeby być tancerzem’’ - Shanna LaFleur

szacunek

Podchodź z szacunkiem do wszystkich trenerów i sędziów, których spotykasz na swojej tanecznej drodze. Pamiętaj, że każdy z nich udzielił Ci jakąś lekcji, dzięki której się rozwijasz.

pokora

Pokora jest jedną z najważniejszych cnót. Słuchaj rad i uwag innych. Nie krytykuj, nie zazdrość – ,,nie czyń drugiemu co Tobie nie miłe’’. Pomagaj innym zawodnikom nie tylko z własnej grupy, wspieraj młodszych i mniej doświadczonych. Wyrażaj się do nich i o nich z szacunkiem i sympatią. Doceniaj ich pracę i zaangażowanie, nawet jeśli nie przynosi ona natychmiastowych rezultatów.

wizerunek

Twój wizerunek sceniczny jest częścią Twojego występu, dbaj o swoje kostiumy, makijaż, fryzurę, rekwizyty. Pamiętaj, że prezentacja taneczna zaczyna się dużo wcześniej niż pierwszy dźwięk muzyki.

zdrowie

Twoje ciało to narzędzie pracy niezbędne do tańca. Nie da się wymienić części ciała gdy się zużyją - troszcz się zatem o nie codziennie, poprzez swoje nawyki i przyzwyczajenia. Dbaj o nie od zewnątrz jak i od wewnątrz, poprzez zdrowe odżywianie i nawadnianie.

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki. Polityka prywatności.