fbpx

List do Rodzica zawodnika

Drogi Rodzicu, prosimy zapoznaj się z tym listem - wyjaśnimy w nim, w jaki sposób nasza współpraca przełoży się na sukces Twojego dziecka. Pozwoli Ci zrozumieć, jak pracujemy i dlaczego wymagamy od Twojego Dziecka rzeczy wielkich.

 

 

Umiejętności Twojego Dziecka nie są Twoimi umiejętnościami. Traktujemy Twoje Dziecko jak odrębną istotę, więc pozwól mu kroczyć własną drogą, w swoim tempie i popełniać błędy. Prosimy, pozwól nam zająć się sportowym wychowaniem Twojego dziecka, a ono w odpowiednim momencie zaskoczy Cię wspaniałymi osiągnięciami. Dlatego, aby być dobrym rodzicem sportowca, odpowiedz sobie na kilka pytań:

 

Dlaczego chcesz aby Twoje dziecko tańczyło?
Czym jest dla Ciebie mierzalny sukces Twojego dziecka?
Jaki cel chcesz osiągnąć i czy jest on spójny z celami Twojego dziecka?

Jeśli chcesz pomóc swojemu dziecku rozwijać się tanecznie – stwórz sojusz trenersko – rodzicielski. Twoje dziecko trenuje przecież u najlepszego trenera, którego przecież Ty wybrałeś. Zaufaj trenerowi i jego wiedzy. Prosimy, okaż mu wsparcie i pozostaw przestrzeń i swobodę dotyczącą treningów, choreografii, występów. Dlatego prosimy Cię o zachowanie spokoju i dystansu, kiedy Twoje dziecko wychodzi z treningu zmęczone lub smutne, ponieważ przyczyn może być wiele – może właśnie pokonało własną barierę strachu, która była dotąd nie do przeskoczenia, może doświadczyło głębokich emocji tańcząc. Doceń wysiłek, jaki dziecko włożyło w swoją pracę, pozwól mu odczuwać wszystkie emocje wspierając je, zachęcając do budowania własnych strategii radzenia sobie z trudną sytuacją.
Sport to dziedzina, w której do sukcesu potrzebujemy innych ludzi. Dlatego prosimy bądź uważny na postawę swoją i Twojego dziecka względem trenera, innych tancerzy i ich opiekunów. Tylko z nimi, poprzez współpracę z grupą i trenerem Twoje dziecko osiągnie sukces. Najważniejszymi cechami sportu są:

Umiejętność współpracy i zgrania się z grupą.
Mierzenie się z własnymi ograniczeniami, lękami dotyczącymi treningów i występów.
Umiejętność podejmowania samodzielnych decyzji i mierzenie się z ich konsekwencjami.

Tego wszystkiego potrzebujemy, aby Twoje dziecko osiągnęło wyznaczone cele i mogło być kompletnym sportowcem.

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki. Polityka prywatności.